Jun
13
Skriven av Mindbite AB
Kategori: SiteFactory
Publicerad den 13 juni 2008 klockan 09:18
Utvecklingen av SiteFactory pågår hela tiden och nu går vi snart in i en helt ny fas.
Parallellt med att vi arbetar med uppdateringar som alla kunder får ta del av direkt arbetar vi också med utveckling för framtidens versioner av SiteFactory. Det nya sättet att jobba innebär att det exempelvis blir mycket enkelt för en partner till oss att utveckla sina kunders hemsidor med SiteFactory.
Vi tillhandahåller den tekniska plattformen och våra partners kan designa och strukturera sidan hur de vill. Detta innebär ett helt nytt steg i SiteFactory-historien. Den nya versionen innebär också att vi byggt in funktioner och kontroller för att kunna hantera en större kund som exempelvis en kommun. I nya SiteFactory törs vi påstå att vi klarar av i princip alla tänkbara kunder, oavsett storlek och krav på funktioner.
Vi planerar att lansera den nya versionen senare under året, så ni som är sugna att börja utveckla i ett utav marknadens bästa fristående CMS får hålla ut ett tag till.